Vārda dienas: Niklāvs, Nikolajs, Niks
Pirmdiena, 6. decembris, 2021.
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
Saldus novada pašvaldības
Zaņas pagasta pārvalde

Adrese juridiskā:
Striķu iela 3, Saldus, LV - 3801
Adrese faktiskā:
„Zaņas  pamatskola”, Zaņas pagasts,
Saldus novads, LV – 3897
Tālrunis:29398044
E-pasts:

Mājas lapa: www.zana.lv
 
Biedrība "Virāža-Z"
drukāt drukāt
Biedrība "Virāža-Z" dibināta 2011.gada 31.martā Saldus novada Zaņas pagastā. Biedrībā apvienojušies 56 Saldus novada iedzīvotāji, tajā skaitā 33 biedri ir jaunieši līdz 25 gadu vecumam, kurus interesē tehniskie sporta veidi, auto-moto sacensību rīkošana un piedalīšanās tajās.

Biedrības mērķi:
  • Veicināt sabiedrības iesaistīšanu dažādos, ar auto-moto tehniku saistītos pasākumos.
  • Piesaistīt ieinteresētās personas apgūt un pilnveidot braukšanas iemaņas.
  • Iesaistīt un izglītot jauniešus ar auto-moto saistītās aktivitātēs.
  •  Veicināt pagasta un novada, kā arī Kurzemes reģiona attīstību, popularizējot auto-moto sportu un  pašiem piedalīties dažādās auto-moto sacensībās.

Biedrības galvenie virzieni:
Biedrība „Virāža-Z” organizē autobraukšanas sacensības "Rukmāri", kuras notiek ziemā no decembra līdz marta beigām. Atkarībā no laika apstākļiem tiek organizēti 4 – 6 sacensību posmi, sezona tiek noslēgta ar balli dalībniekiem, atbalstītājiem un līdzjutējiem. Pirmās sacensības notika jau 2010.gadā. Šajās sacensībās var piedalīties un pilnveidot savas braukšanas prasmes ikviens interesents. 2012.-2013.gada sezonā sacensībām „Rukmāri” ir rekordliels dalībnieku skaits – vienā sacensību posmā piedalījās 85 sportisti.
Katrs sacensību posms notiek atšķirīgā trases konfigurācijā, kā arī mainās trases segums, atbilstoši laika apstākļiem, kas padara sacensības interesantākas gan dalībniekiem, gan līdzjutējiem.

Lepojamies:
Daudzi biedrības biedri piedalās dažādās citās tehnisko sporta veidu sacensībās, kā piemēram, Kuldīgas tehniskā sporta kluba rīkotajās sacensībās „Kurzemes kauss”, kur tika iegūtas trīs 1. vietas, viena 2. vieta  un viena 3. vieta. Pieci no biedriem piedalījās EVE autosprintā, iegūstot godalgotas vietas. Viens no biedriem ir  Latvijas čempions „Vasaras autosprintā” un ir „Rallija supersprinta”  kausa izcīņas divkārtējs kausa ieguvējs.

Biedrības valdes priekšsēdētājs - Modris Žentiņš, m.t. 29294040